PIEPRZ CAYENNE – ODCHUDZANIE – CHILI – STOSOWANIE – DAWKOWANIE

pieprz
28 Wrz

Pieprz cayenne to przyprawa od wielu lat używana w kuchni całego świata.
Jego właściwości odkryte zostały kilkadziesiąt lat temu. Wspomaga on nie tylko leczenie nadciśnienia tętniczego, ale wpływa również na proces gojenia wrzodów trawiennych oraz przebieg choroby reumatoidalnej stawów.

PIEPRZ KAJEŃSKI ORAZ PAPRYCZKA CHILLI- DZIAŁANIE

Pieprz kajeński będący sproszkowaną wersją papryczki chilli wykorzystywany aktualnie jest nie tylko jako przyprawa w dziale kulinarnym, ale również znalazł swoje miejsce w przemyśle farmaceutycznym. Działanie pieprzu kajeńskiego jest wielokierunkowe. Jego właściwości związane są z wzbudzaniem reakcji obronnych organizmu na zawarte w papryczkach substancje takie jak np. kapsaicyna.
Ich udowodnione działanie polega m.in. na:
1. wygaszaniu reakcji zapalnych oraz bólowych
2. obniżaniu poziomu cholesterolu (działanie przeciwzawałowe)
3. likwidowaniu wzdęć

PIEPRZ CAYENNE- ODCHUDZANIE JAKO EFEKT UBOCZNY

Jak każda substancja pieprz kajeński posiada również skutki uboczne swojego działania. Do najbardziej znanych z nich zaliczamy wpływ na metabolizm. Ze względu na zawartość kapsaicyny pieprz kajeński oraz produkty go zawierające mogą być stosowane jako środek odchudzający.

NATURALNY ŚRODEK SPALAJĄCY TŁUSZCZ?

Kapsaicyna to substancja chemiczna, która odpowiada za ostry smak papryczek chili. Jej działanie polega na wzbudzaniu receptorów bólowych. Ponadto powoduje ona przyśpieszenie metabolizmu oraz wzbudzenie termogenezy. Właściwości te zostały wykorzystane przez firmy farmaceutyczne do produkcji preparatów wspomagających odchudzanie.
Należy, również wspomnieć, że same spożywanie ostrych potraw zawierających papryczki chilli (m.in. papryczka cayenne) może powodować spadek masy ciała.

PRZECIWWSKAZANIA DO STOSOWANIA

Decydując się na kurację preparatami zawierającymi pieprz kajeński należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do ich stosowania. Do najważniejszych z nich należy stosowanie inhibitorów konwertazy angiotensyny (w terapii nadciśnienia tętniczego) oraz leków hamujących wytwarzanie kwasu solnego (w leczeniu nadkwasoty żołądkowej).
Również dzieci oraz młodzież do 18 roku życia powinny unikać tego typu preparatów.

SUPLEMENTY ODCHUDZAJĄCE- STOSOWANIE I DAWKOWANIE

Stosowanie preparatów zawierających pieprz kajeński powinno być ściśle kontrolowane. W przypadku nadmiernego spożywania tej substancji następuje wytworzenie odporności na jej działanie. Dlatego też suplement diety należy przyjmować według zaleceń znajdujących się na opakowaniu (zazwyczaj jest to 1-2 tabletki).

Pieprz kajeński powinien być stosowany łącznie z prowadzoną dietą oraz wysiłkiem fizycznym. Same przyjmowanie naturalnych wspomagaczy tłuszczu nie powoduje diametralnych zmian w masie ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *