Leki w odchudzaniu

leki w odchudzaniu
26 Mar

na początku wrzucam ciekawy film na ten temat:

Często nie mogąc osiągnąć upragnionych efektów odchudzania decydujemy się na wspomaganie diety pewnego rodzaju lekami czy suplementami diety pomagającymi w odchudzaniu. Te drugie można nabyć w aptece bez recepty natomiast leki powinny być wydawane tylko z polecenia lekarza i po przeprowadzonych badaniach.

Kiedy możemy przyjmować leki?

Zanim pobiegniesz do apteki wiedz że leki na odchudzanie nie są przeznaczone dla wszystkich i zawsze powinniśmy przyjmować je pod ścisłą kontrolą lekarza. przeważnie zaleca się je osobom otyłym i z nadwagą, które zagrożone są chorobami krążenia, cukrzycą. Leki te stosuje się także u tych osób, które mają problem z uzyskaniem optymalnej wagi ciała, których dotknął problem efektu jo-jo i tych którzy rzucają palenie. Ten ostatni czynnik może powodować krótkotrwały przyrost masy ciała ale może też przyczynić się do postępującego tycia. Jest tak dlatego, że palenie często zastępuje się przekąskami, wtedy włącza się leczenie farmakologiczne- wspomagające.

W większości przypadków leczenie nadwagi i otyłości opiera się na zaleceniach dietetycznych, ćwiczeniach oraz zmianie trybu życia jeśli jednak to nie pomaga wprowadza się dobrze dobraną przez lekarza farmakoterapię, która będzie bezpieczna dla pacjenta i skutecznie pomoże zrzucić zbędne kilogramy i pozbyć się tkanki tłuszczowej.

Różne są schematy takiego leczenia. Jednym z nich jest terapia przerywana polegająca na przyjmowaniu danego leku okresowo a nie przez całe życie. Trzeba też zaznaczyć, że same leki nie przyniosą długotrwałych oczekiwanych efektów, również zmiana nawyków żywieniowych jest tutaj wymagana i aktywność fizyczna jako niezbędne elementy wspomagające farmakoterapię.

Jak działają leki na odchudzanie?

Leki stosowane w leczeniu otyłości sprawiają, że organizm czuje się syty, tym samym zmniejsza się łaknienie, i poprawia przemiana materii. Innym mechanizmem działania leków jest ograniczenie wchłaniania tłuszczy co powoduje większe wchłanianie białka potrzebnego do wytworzenia się tkanki mięśniowej.

Inne leki zwane także suplementami diety jakie możemy dostać w aptece bez recepty wspomagają odchudzanie jednak ich działanie oparte jest na składnikach naturalnych takich jak błonnik, chitosan pozyskiwany ze skorupiaków morskich, wyciąg z ananasa, buraka cukrowego, czy chrom oraz wszelkiego rodzaju herbaty ziołowe. Redukują łaknienie a w przypadku błonnika usprawniają przemianę materii.

źródła:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *