Dieta 3d Chilli

dieta chilli
28 Wrz

Czy Dieta 3D Chilli jest warta uwagi? Czy przyprawianie jedzenia na ostro może pomóc ci w schudnięciu? Najnowsze badania przeprowadzone na uniwersytecie Laval w Kanadzie dowodzą, że jeden z głównych składników chilli może poprawiać zdolność organizmu do spalania tłuszczu i zmniejszać apetyt. Ale jak to właściwie działa? Od dawna wiadomo, że ostre jedzenie takie jak curry czy chili con carne działa rozgrzewająco. Bardzo pikantne wersje tych dań potrafią nawet wywoływać pocenie i zaczerwienienie twarzy. Dlatego dieta 3d Chilli nie jest dla wszystkich.

Dieta 3d Chilli – Opinie o ostrym jedzeniu

Wszystko to przez kapsaicynę, która nadaje chilli i bazującym na niej przyprawom takim jak papryka czy pieprz cayenne charakterystyczny ostry smak. Dieta 3d chilli opinie w sieci ma dobre. Stymuluje naturalne procesy spalania w organizmie, dzięki czemu część konsumowanych z każdym posiłkiem kalorii przetwarzana jest od razu na ciepło. Zjawisko to nosi miano dietetycznie wywołanej termogenezy i jest sojusznikiem, każdego, kto chce się odchudzić, bo pozwala od razu spalać kalorie zamiast magazynować je w postaci tłuszczu. Dieta 3d chilli to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób lubiących ostre jedzenie.

Naukowcy odkryli, że proces termogenezy wywołanej przez dieta 3d chilli bazuje na węglowodanach (wiele badań potwierdza, że więcej ciepła produkujemy po spożyciu posiłku bogatego w węglowodany jak makaron czy ryż, niż po posiłku z dużą zawartością tłuszczu). W praktyce oznacza to, że jeśli zjemy dwa posiłki o identycznej wartości kalorycznej, to kalorie z posiłku o większej zawartości węglowodanów zostaną spalone szybciej. Jednak niedawno kanadyjscy naukowcy odkryli, że przyprawienie tłustego posiłku sproszkowanym chilli wyraźnie zwiększa tempo spalania zawartych w nim kalorii. Co więcej, dowiedli, że w trakcie tego procesu spalany jest głównie tłuszcz, a nie tylko węglowodany. Dieta 3d Chilli z pewnością jest jednym z ciekawszych odkryć ostatnich czasów.

Odkryto również, że dieta 3d chilli pomaga także ograniczyć apetyt. W artykule opublikowanym w British Journal of Nutrition ujawniono, że zarówno kobiety i mężczyźni jedzący potrawy doprawione chilli rzadziej odczuwali głód, a także zjadali mniej w porach głównych posiłków. Co ciekawe, okazało się, że ludzie oceniają potrawy doprawione na ostro jako zawierające więcej tłuszczu niż w rzeczywistości. Ma to znaczenie ze względu na to, że z natury preferujemy tłuste jedzenie, co znacząco utrudnia przestrzeganie diet niskotłuszczowych. Jeżeli więc preferujemy ten typ odżywiania to dieta 3d chilli jest właśnie dla nas.

Dieta 3d Chilli – podsumowanie

Naukowcy dowiedli również, że tendencja ta jest wyjątkowo silna u osób z otyłością (lub takich, które w przeszłości były otyłe) i jest im tym trudniej przejść obojętnie obok ociekającego pysznym tłuszczem jedzenia. Kanadyjscy badacze sugerują, że dodawanie chilli do potraw o niskiej zawartości tłuszczu może pomóc zaspokojeniu naszego apetytu na tłuszcz. Podkreślają również, że jednym z priorytetów osób odchudzających się powinno być przygotowywanie jak najsmaczniejszych posiłków, bo im więcej przyjemności czerpiemy z jedzenia, tym szybciej przebiega termogeneza. Jeżeli lubisz ostre jedzenie dieta 3d chilli może być właśnie dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *