Czym jest zdrowie?

zdrowie
25 Maj

Czy zastanawialiście się kiedyś czym tak naprawdę jest zdrowie? Większość z nas uważa, że zdrowie odnosi się jedynie do zdrowia naszego ciała, okazuje się jednak, że istnieje nie tylko zdrowie fizyczne. A więc sprawdźmy nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czym jest zdrowie, lecz zdrowie dzieli się zasadniczo na kilka grup.

Zdrowie fizyczne

zdrowie

Jedną z nich jest zdrowie fizyczne, chodzi tutaj mianowicie o kondycję naszego organizmu, o nasze narządy, czy wszystko w nas odpowiednio funkcjonuje. Ta odnoga zdrowia jest bardzo ważna dla długości naszego życia, także w pewnym stopniu oddziałuje na nasze samopoczucie, nawet często można spotkać się z powiedzenie „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, które świetnie tutaj pasuje. Wiadomo, że, gdy dotknie nas choroba i ból jest to bardzo uciążliwe i potrafi uprzykrzyć nam życie. Jednak nie tylko choroba fizyczna może zrujnować nam życie…

Zdrowie psychiczne

medical doctor

Kolejnym rodzajem zdrowia, jest zdrowie psychiczne, nie dotyczy ono naszego ciała, odnosi się bardziej do psychiki człowiek (na co wskazuje sama nazwa), jeśli jest zaburzone można zauważyć problemy z naszą osobowością, możemy dostać różnych fobii i innych problemów tego rodzaju. Może być to np. nerwica czy depresja, które dotykają wielu ludzi. Dlatego bardzo ważne jest, aby dbać o bezpieczeństwo i zdrowie nie tylko naszego ciała, ale również psychiki.

Zdrowie społeczne

Następne jest zdrowie społeczne, nie jest ono związane bezpośrednio z nami bądź z naszym ciałem, odnosi się raczej do naszych relacji z innymi ludźmi, to w jaki sposób umiemy z nimi rozmawiać i jak wygląda nasze życie w społeczeństwie.

źródła: https://www.health.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *