Dieta Jabłkowa

Dieta Jabłkowa
4 (80%) 2 votes

dieta jablkowaZjadanie jednego jabłka dziennie korzystnie wpływa na zdrowie, za to zjadanie trzech może pomóc ci w schudnięciu, jak twierdzi dietetyk Tammi Flynn. Flynn stworzyła dietę „3 jabłka dziennie”, która może pomóc ci zrzucić nawet do 7,5kg w ciągu 12 tygodni. Według dietetyczki i rzeczniczki Academy of Nutrition and Dietetics, Bonnie Taub-Dix, ta dieta zawiera wskazówki, które mogą być doskonałym dodatkiem do każdej innej diety. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu odchudzającego, skonsultuj się ze swoim lekarzem.

 Dieta Jabłkowa

Dieta „3 jabłka dziennie” zrodziła się w siłowni w Wenatchee, w stanie Waszyngton, gdzie Flynn pracowała jako doradca dietetyczny, trener osobisty i instruktor grupy. Flynn zasugerowała klientce, która bezskutecznie usiłowała schudnąć, żeby zjadał jabłko przed każdym posiłkiem i zamiast przekąsek pomiędzy nimi. Według doniesień, kobieta straciła kilogram w ciągu jednego tygodnia.

dieta jablkowa opinieChoć oryginalny plan zakładał po prostu jedzenie jabłek przed głównymi posiłkami, obecnie wzbogacony został o poradnik żywieniowy i zalecenia odnośnie ćwiczeń. Osobom korzystającym z tego planu zaleca się spożywanie niskotłuszczowych, bogatych w białko posiłków o łącznej wartości od 1200 do 2500 kalorii dziennie, w zależności od tego, jak bardzo chcą schudnąć. Przykładowe menu może składać się z omletu z serem i warzywami na śniadanie, pełnoziarnistego spaghetti z sosem na lunch, sałatki z łososia na obiad i koktajli proteinowych lub jogurtów jako przekąsek. Dobrze jest również codziennie wykonywać ćwiczenia kardio, rozciągające i siłowe.

Dieta „3 jabłka dziennie” zwiększa spożycie świeżych produktów i chudego białka, a także wykształca nawyk regularnego ćwiczenia bez konieczności kupowania drogich suplementów, czy dodatkowego sprzętu. Laura Kelly pisząca dla SunSentinel.com wypróbowała tę dietę w 2008 roku. Jak twierdzi, dieta w zupełności zaspokajała jej głód, miała natomiast problem z wpasowaniem ćwiczeń w swój plan dnia. Osoby stosujące tą dietę mogą też po prostu znudzić się jedzeniem co najmniej 3 jabłek codziennie przez całe 12 tygodni trwania programu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here