Dieta 5 2 – Opinie i przepisy

Dieta 5 2 – Opinie i przepisy
3 (60%) 1 vote

dieta 5 2 przepisy Chcesz szybko dowiedzieć się czegoś na temat diety 5 2? Nie szukaj dalej. Poniżej znajdziesz wszystko (opinie, przepisy i wiele innych), co potrzebujesz wiedzieć na ten temat. Kiedy zapoznasz się już z podstawami diety 5 na 2, możesz sięgnąć po darmowe przepisy, które przydadzą ci się później, bądź też dowiedzieć się więcej o książkach, które inspirują ludzi na całym świecie. (Pamiętaj jednak, żeby przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety skonsultować się z lekarzem zwłaszcza, jeśli masz przewlekłe problemy zdrowotne takie jak np. cukrzyca).

Dieta 5 na 2 Opinie

Dieta 5 2 ogranicza spożycie kalorii do 25% zapotrzebowania energetycznego (kalorycznego) przez dwa dni w tygodniu, podczas gdy przez resztę tygodnia odżywiamy się normalnie. Jeżeli chodzi o dieta 5 2 opinie ma bardzo dobrze. Stosując ją, spożywasz mniej kalorii, a co za tym idzie – tracisz na wadze. Ponadto dieta pociąga za sobą korzyści zdrowotne płynące z zastosowania przerywanego postu – daje ciału czas na zregenerowanie zniszczonych komórek, co obniża ryzyko wystąpienia chorób takich jak zawał, wylew, Alzheimer i inne formy demencji, cukrzyca typu 2 czy nowotwory.

dieta 5 na 2 opinieU wielu ludzi stosowanie 5:2 ma korzystny wpływ na ciśnienie i poziom cholesterolu we krwi, jak również prowadzi do znacznego i trwałego spadku wagi. Dla wielu z nas dni postne to także okazja do uświadomienia sobie, co właściwie jemy na co dzień, dzięki czemu możemy dokonywać mądrzejszych wyborów i rozkoszować się każdym posiłkiem. Dodatkowa energia, uwolnienie się od zachcianek i kaprysów dotyczących jedzenia to kolejne zalety stosowania tej diety. Podczas pierwszych postów, spodziewamy się, że będziemy naprawdę bardzo głodni. Jednak pomimo świadomości, że jesz dużo mniej niż zazwyczaj, będziesz zdumiony jak prędko mijają napady głodu – zwłaszcza jeśli będziesz zajęty pracą lub innymi aktywnościami. Niektórzy twierdzą, że w trakcie dni postnych są bardziej wrażliwi na zimno, czasami towarzyszą im też bóle głowy, co zdarza się bardzo często podczas stosowania różnych diet. Jednak objawy te w większości mijają już po pierwszym lub drugim poście. Przerywany post powszechnie uznawany jest za bezpieczny, mimo to na początku dobrze jest mieć ze sobą jakąś małą przekąskę na wypadek, gdybyś poczuł się źle. Jeśli jest ci słabo – co zdarza się bardzo rzadko – nie wahaj się, sprawdź opinie, zjedz coś i skonsultuj się z lekarzem przed wznowieniem diety 5 na 2.

Dieta 5 2 przepisy

Tak, możesz jeść co chcesz, włącznie z ulubionymi potrawami w dni „normalne”, bez liczenia kalorii. Jednak „jedz co chcesz” nie oznacza „jedz ile możesz”. Dwudniowy post odejmuje z tygodniowego bilansu jakieś 3000-3500 kalorii (co odpowiada utracie ok. 0,5kg tygodniowo). Jeśli jednak będziesz się przejadał w pozostałe dni, to z odchudzania nici.dieta 5 2Jeżeli chodzi o przepisy diety 5 2 to tutaj mamy dość dużą dowolność bo możemy jeść praktycznie wszystki.

Wydaje nam się, że takie obżarstwo zdarza się raczej rzadko i na co dzień jemy bardziej przemyślane posiłki, bo lubimy czerpać z nich przyjemność, a ponadto kto lepiej niż my sami wie, jak dużo musimy zjeść, by zaspokoić swój głód. Warto zapoznać się z dieta 5 2 przepisy aby więdzieć nieco więcej. Główny problem z liczeniem kalorii polega na tym, że jest po prostu nudne. Jeśli jednak chcesz pilnować bilansu kalorycznego nawet w zwykłe dni, możesz sięgnąć po kalkulator kalorii, który podpowie ci jakie masz dzienne zapotrzebowanie na energię. Jeśli przywykłeś do tradycyjnych restrykcyjnych diet, to ten gadżet może cię pozytywnie zaskoczyć! Dieta 5 na 2 znowu jest w modzie!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here